Zpět

Dolní Vítkovice hlásí: Rekord překonán, jedeme dál!

Areály Dolních Vítkovic (DOV) překonaly rekord v počtu návštěvníků i v roce 2016. Celkem zde zavítalo 1 301 639 návštěvníků, což je o 180 862 více než loni. Návštěvníkem s pořadovým číslem jedna se v roce 2017 stal pan PETR GAJDOŠ s dětmi z Ostravy, který přijeli strávit Nový rok do Velkého světa techniky. Každý rok oceňujeme jubilejní návštěvníky, ale pro tentokrát jsme se rozhodli, že oceníme hned toho prvního, který k nám přijde a začne další, doufáme, že úspěšný rok v návštěvností našich atraktivit.

Dolní Vítkovice se stále drží na první příčce v návštěvnosti mimopražských atraktivit. Rok 2017 bude tedy velkou výzvou o postup na pomyslné stupně vítězů. Velkým lákadlem je z důvodů velkého zájmu i prodloužená dočasná expozice Sexmisie ve Velkém světě techniky. Červenat se do této expozice můžete přijít až do konce února. Vbrzku by se nově měla ve Světě Techniky objevit interaktivní výstava s Českou televizí Déčko, s kterou úspěšně už delší čas spolupracujeme na oblíbeném dětském vzdělávacím pořadu Úžasný Svět techniky (nově Úžasný svět vědy), který se vysílá každý víkend v obědovém čase. Svou pevnou roli v roce 2017 mají jistou také unikátní vzdělávací programy pro žáky a studenty všech věkových kategorií, které celoročně probíhají. Jsme velmi rádi, že se okruh zapojených zřizovatelů neustále rozšiřuje. Již dnes nás podporují města Ostrava, Opava, Karviná, Havířov, Bohumín, nově také Frýdek-Místek a Nový Jičín. Jejich spolupráce si velmi vážíme a děkujeme, že pomáhají podpořit oblast technického vzdělávání naší formou hry a zábavy. 

I v roce 2017 budou hlavním tématem DOV vzdělávací aktivity. Sanace a údržba národní kulturní památky potažmo také. Fanoušci tradičních akcí a festivalů se i v roce 2017 mohou těšit na Colours of Ostrava, Beats For Love, Oldies festival, v DOV vystoupí letos The Dire Straits a lákadlem bude další spousta zajímavých akcí.